• W 2020 roku do pracy w Polsce przyjedzie mniej Ukraińców niż w roku poprzednim, prognozują eksperci. To byłby pierwszy taki rok od lat i zła wiadomość dla pracodawców.Na początku lat 90. pracowałem za granicą. Znam niemiecki i angielski dlatego sam znajdowałem sobie pracę. Nikt mnie nie oszukał. Wielu moich znajomych korzystało z pośrednictwa Polaków. Wszyscy zostali przez nich oszukani. Polacy słynęli za granicą z kradzieży i oszustw. Teraz właśnie ci ludzie są biznesmenami w Polsce.Powołujesz sie na znajomość języka obcego? Litosci. Dla mnie osoba która nie zna języka tubylców a do nich jedzie sama sie prosi o nieszczęście. Nie słyszałem o oszustwach miedzy rodakami które to dotknełoby moich znajomych. Tyle ze oni lepiej albo gorzej bo kulawo znali jezyk kraju w którym byli. Jak siedzisz za granicą nie masz co robić to szybko zakuwasz. Da się.  W dodatku osoba która zna język jest bardziej ceniona a i latwiej znaleźć lepiej płatną pracę. To chyba oczywiste że leń i ten co sie nie uczy dostaje mniej ale to nie jest oszustwo.Nie muszą przyjeżdżać. Pracodawca zredukuje ilość zamówień i spokojnie się wyżywi.To Rząd będzie się drapał po wszystkim, bo podatki nie wpłyną do budżetu w ilości zaplanowanej i będzie koryci kwik.Umiejętności Ukraińców są co najmniej skromne.Nadają sie tylko do prostych prac i tak jest z 90%.W Niemczech do pracy potrzebne są przeszkoleni ludzie z językiem i papierami,tak z bez obaw.Poza tym za alkohol wyjazd natychmiast.Co w Polsce jeszcze się toleruje większe szanse są o Białorusinów ,tylko ich łukaszenka tak łatwo nie wypuści. niech wyjadą przed świętami Polska gospodarka bez nich się nie załamie są inni chętni aby pracować w Polsce i są bardziej solidni a Ukraińca trzeba było pilnować są nie rzetelni w pracy piją i nawzajem między sobą burdy i mordują siebie na wzajem dziękujemy już im pora  mechaniczne udrażnianie rur wracać na swoją krainę, Spoko, zamiast Ukraińców przyjadą Rosjanie. Rosja ledwie się trzyma a jak pierdyknie to ruszy masa luda robić za grosze. Może to trochę przerażające, ale ten biedy kraj zwany dalej Rosją kraj ledwo ciągnie, ludzie też. Kask i kamizelka podczas murowania ścian z gazobeotnu, mi się wydaje czy już z ludzi na prawdę się robi arcydebili ? Nik tego nie widzi ,że to już przesada ?? Wogole zabardzo każą nam się troszczyć narzucając wszędzie wydawanie pieniędzy od ograniczeń na drogach po takie rzeczy ...


  votre commentaire
 • Mali i średni przedsiębiorcy prowadzący drobną działalność usługową są zwolnieni z wpisu do Bazy Danych o Produktach i Opakowaniach; mogą być bowiem potraktowani jak wytwórcy odpadów komunalnych - informuje minister klimatu.Ewidencji odpadów nie podlegają również odpady, których listę można znaleźć w rozporządzeniu ministra środowiska z dnia 12 grudnia 2014 r., o ile są wytwarzane w ilości nie większej niż określona w tym dokumencie.o absurdalnych przepisach wprowadzonych przez PiS a nie o sądach. czytaj ze zrozumieniem. Używaj , jeśli masz, szarych komórek a nie haseł TVPiS. Ciemny lud to kupił - charakteryzuje twoje wpisy.

  Obowiązek ewidencji odpadów może zostać przeniesiony. Potrzebna do tego jest umowa. Wówczas przechodzi on np. na wykonującego remont, naprawę lub konserwację lub na zarządcę nieruchomości w wypadku wspólnego korzystania z lokalu lub lokali.

  Minister przypomina, że sklepy korzystające z foliówek (o grubości materiału powyżej 15 mikrometrów) muszą składać roczne sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami.Każdy obywatel powinien zarejestrować się do BDO .. w końcu spożywa, to i wytwarza odpady ..niektóre mogą być niebezpieczne ;-) Paranoja sięga zenitu ..


  votre commentaire
 • Jeżeli faktycznie kontrola wykazała takie nieprawidłowości to sąd powinien odebrać wyłudzone pieniądze i nałożyć karę trzy razy większą niż oszust wyłudził z ZUS i kilka lat paki żeby miał czas zastanowić się jak spłacić grzywnę. Z takimi oszustami trzeba krótko bo za kilka lat będzie plaga.  Ciekawe, że jak firma nie przynosi dużego dochodu, to ZUS nie martwi się skąd przedsiębiorca ma wziąć pieniądze na te chore składki, tylko musi je zapłacić. Ale jak trzeba wypłacić świadczenie to nagle kontrola wykazuje, że nie miał z czego płacić... chory kraj, chory system... po prostu brak słów... jak człowiek chce odzyskać to co odprowadzał bo mu się zwolnienie należy jak psu zupa, to nagle się okazuje, że jest złodziej, kombinator i oszust...jeśli nie kwestionują stawki w momencie jej wpłacania - to maja obowiązek płacić. w przypadku samozatrudnionych składkę trzeba płacić przynajmniej 3 miesiace - więc jesrt dość czasu by zakwestionować jej wysokość...skontrolujcie firmy ochroniarskie. tam pracy bez orzeczenia nie ma. kto daje te orzeczenia mlodym kobietom 50 plus. same? a mezczyzni nawet lat 36Miala byc kontrola Pracuja noce ! To chorzy? Popatrzce kogo szuka AJG, Solid, Juwentus. Do tego sprzatacze. To maja sile pracowac?


  votre commentaire
 • Ja wiem skąd maja na to wszystko. Od kilku lat dopraszam się zwrotu należnego firmie Vat z tytułu eksportu. A takich jak moja firma są setki tysięcy. A nie oddany Vat idzie w setki miliardów. To wszystko bez prawomocnej decyzji. Więc nie można się odwołać. A każdy miejscowy nowo wybrany kacyk US może ci z byle wymyślonego powodu zwrot zatrzymać celem weryfikacji na 2, trzy, pieć lat. I to jest owo sławetne uszczelnianie z którym się tak obnoszą.  Konieczność likwidacji podatku od giełdy. Jak chcecie ożywić parkiet w warszawce.Podatek od dywidend niech by został. Ale likwidacja NIESPRAWIEDLIWEGO podatku giełdowego. Albo chociaż możliwość odliczenia strat z giełdy od zysku z dywidendy. Ile wam to zajmie? 10 lat? Popieram upraszczanie systemu, sczegolnie likwidacje roznych stawek vat towaru w zaleznosci od sposobu sprzedazy czy czegokolwiek innego bo tego nie da sie skontrolowac i to bardzo komplikuje placenie podatku i kazdy podatnik ma problem czy nie podwazy tego kontrola skarbowa.


  votre commentaire
 • Komornik jednym listem do mego zleceniodawcy o którym się dowiedział odemie zabrał 75 tys dla mego wierzyciela i z tego 25 tys wziął dla siebie a wierzycielowi oddał 50 tys. Za jeden list polecony 25 tys zł. Przecież to złodziejstwo w biały dzień. Kto ustalał takie ceny. Pierwszym warunkiem jest zagwarantowanie wyłączenia spod egzekucji jednego mieszkania/budynku jednorodzinnego. To musi być wyraźny przepis. Ustawa , która pozwala oddłużyć tylko tych, co i ta unikają komornika to tylko zadrukowana kartka papieru Wierzyciele, to też często patologia. Pożyczają ludziom na oszukańczych warunkach, ludzie wpadają w pętlę zadłużenia i nie dają rady spłacić. Mimo, że płacą, trafiają do komornika i już dawno dług spłacony, ale trzeba oddać 5 razy tyle plus kasa dla komornika, sądu itp. Powinno to być uczciwie wyśrodkowane bez przesady z obu stron. Tak aby wierzyciel nie zarabiał przesadnie, a dłużnik mógł spłacać spokojnie.... No to teraz zasady udzielania kredytów będą jeszcze bardziej restrykcyjne. Mniej kredytów = mniej zarobku dla banków = przeniesienie kosztów na użytkowników kont itp. Chory kraj, gdzie można wziąć kredyt, pożyczkę, nawet tę marną chwilówkę i nie musieć spłacać, gdy zadłużam się z własnej winy.

   

   


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique