• Rok po zbudowaniu domu, nagle zmarł mąż, kredyt we frankach, który poszybowl w górę, dwóch nieletnich synów jeden 3 letni. Ubezpieczyciel jak to bywa umyl ręce. Kredyt był ubezpieczony na wypadek śmierci jednego z kredytobiorców, cudowne ubezpieczenie grupowe, składka 12,5 tys na dwa lata. Wypłacono 6 rat kapitałowo odsetkowych dzielnych na pół. Nadal sądzisz, że tylko dotyczy to patologii Pomyśl, a jeśli to Ty dzisiaj wchodząc do domu zastajesz martwego współmałżonka i teraz zastanów się w jakim punkcie się znajdujesz. Odrobina empatii nie zaszkodzi. Nie wszystko jest czarno biale. Najpierw lichwiarzy którzy mają zarobek nie proporcjonalny do środków pożyczanych często gęsto z premedytacją zdając sobie sprawę że wpedzaja ludzi w kłopoty, tak samo firmy windykacyjne i ich pracowników wiecznie straszących tylko że przez telefon są wyszczekani, a w cztery oczy by słowa nie wydusily larwy Patologią jest niszczenie komuś życia przy pomocy e-sądu i dawno spłaconych długów ! Oby i ciebie na celownik wzięli, wtedy zobaczymy jak będziesz śpiewał bogaty przedsiębiorca nie przestrzega przepisów BHP i nie stosuje się do zaleceń pokontrolnych PIP, dochodzi do wypadku przy pracy, kobieta 0,5 roku umiera w szpitalu, tę walkę z Bogiem o życie wgrywa ale pada na korupcji w sądach bo jej potworne kalectwo, cierpienia to "niska społeczna szkodliwość czynu" sprawa cywilna ciągnie się w nieskończoność, bogaty przedsiębiorca korumpuje sędziów w efekcie odszkodowanie nawet nie pokrywa kosztów ratowania życia tej kobiety, w miedzy czasie bogaty przedsiębiorca robi darowizny i wyzbywa się majątku, ogłasza upadłość, w chwili gdy tzw Prawo i Sprawiedliwość ogłasza wspieranie "dłużników" bogaty   klimatyzacja Warszawa przedsiębiorca zaprzestaje płacić odszkodowanie, jeżeli jesteś bogaty nie musisz wykonywać wyroków sądowych, tzw Prawo i Sprawiedliwość będzie cię wspierać pod warunkiem że zapłacisz łapówkę. 

  jak mozna pozbywać ludzi tego co moga mieć dach nad głową , są inne formy jak taki człowiek ma wyjść z długów co pod mostem będzie np. prowadził działalność ? litości niech ktoś sie tym zajmiePamiętamy, niepełnosprawny mężczyzna ukradł wafelek poszedł siedzieć do więzienia no ale on nie dał łapówki prokuratorom i sędziom ikt się nie interesuje tymi co popadli w długi w działalności gospodarczej , są łatwym kąskiem dla wszystkich, prosze zwrócić uwagę to że upadli nisko nie z własnej winy tylko . uców przy władzy lokalnej tak 4 lata wstecz pisze dla jasności ,nie ponoszą żadnej odpowiedzialności a Ty ? tracisz wszystko i psychicznie i Twoja Rodzina bo co...windykatorom wszystko wolno wywieszać na płocie Twojego domu hasła typu dłuzniku mimo iz za 4 tys. poz. płacisz obuzom 13 tys. nikt tego nie pilnuje jak długo jeden będzie niszczył drugich słabszych


  votre commentaire
 • To doświadczenie jest obarczone oczywistym błędem. To brak izolacji gruntu od powietrza. Spora część ciepła z kabla gruntowego zostanie odprowadzona do powietrza co zmieni wyniki. Poza tym pomiar powinien nastąpić po ustabilizowaniu sie temperatury w piachu. Kolejny raz wykazuje sie  niewiedzą. Kuriozalna jest ta wiedza  na poziomie gimnazjalisty połączona z kompletnym brakiem samokrytycyzmu. Dziwoląg straszny.Ja badania na domach robiłem w latach 90-96. Chciałem tylko przygotować zestaw - gdyby ktoś nie był przekonany, że informatyk piszący programy poszedł za daleko w uproszczeniach.Jeżeli chcesz by doświadczenie dało wyniki nawiązujące do rzeczywistej sytuacji to musisz uwzględnić fak że pod domkiem ciepło ucieka przez strefy brzegowe i ta ucieczka jest decydująca o skali strat. NIe mozna bez uwzględniania tego faktu wyciągac wniosków o ucieczce ciepła do gruntu. Tego własnie uparcie nie zauważasz. Grunt ma opór cieplny. Mały wprawdzie ale ma. 5 m w głąb gruntu to głębokośc do której (w Szczecinie) sięga zasięg zmian temperatury. 5 metrów ziemi to równowaznik oporu cieplnego 10 cm styropianu (w wielkim przybliżeniu). W twoim doświadczeniu, by oddać rzeczywiste warunki trzeba skrzynkę z piaskiem opatulić 10 cm warstwą styropianu, symulującą 5 metrowa warstwę gruntu. Poczekaj aż w piachu temperatura przestanie rosnąć i zmierz pobór energii. Bedzie to mniej więcej tak jak w rzeczywistości.

  Znalezione obrazy dla zapytania tanie ogrzewanie

  Nikt nie twierdzi że przepływ ciepła nie zależy od odbiornika. Mieszają ci się pojęcia. Lambda izolacji pozostaje zawsze stała w niezmiennych warunkach. Styropian ma taką a nie inną lambdę niezaleznie od tego czy leży na betonie czy na bloku miedzi. Strumień ciepła jednak, będzie dla takich warunków różny. chce udowodnić, że piasek pociągnie znacząco więcej energii niż powietrze - znacząco tj 2x, 3x 6x -  proszę to doprecyzować. Ja z kolei uważam, że jeśli badanie zostanie przeprowadzone zgodnie z tą metodyką, to wynik w obu przypadkach będzie porównywalny. Oczywiście że się rozproszy. Najpierw będzie się rozpraszać w piasku, ale w miarę jak piasek będzie się nagrzewał ciepło będzie wentylacja gabinetu stomatologicznego wenty przekazywane do zewnętrznych powierzchni skrzynki i dalej do powietrza. Później piasek/skrzynka odda ciepło do powietrza - musi to zrobić żeby nie nagrzewała się w nieskończoność . Jednak proszę zauważyć, że piasek posiada również pewien współczynnik przewodzenia ciepła. W związku z tym, im większa będzie ilość tego piasku, tym bardziej będzie stawiał opór ciepłu, które będzie migrować do powietrza. Będzie on stanowił dodatkowy izolator i dlatego ilość energii pobranej przez zestaw w powietrzu będzie nawet większy niż przez ten sam zestaw umieszczony w piasku.

  Co innego jak piasek będzie mokry - wówczas dopóki nie wyparuje woda pobór ciepła może być większy w piasku, a póżniej się zmniejszy. 

  To oczywiście w teorii, bo w praktyce jak kable będą umieszczone w styropianie (tylko nie napisał Pan jakiej grubości), to różnice będą w granicach błędu pomiaru.

   


  votre commentaire
 • Właśnie, mi też jest szkoda tego ciepła wywalanego na zewnątrz przez wentylację, tym bardziej, że będę miał GWC wodny1. Myślałem o jego wykorzystaniu, przez PPC, ale w sumie to tego ciepła nie jest dużo, a chciałbym korzystać tylko z drugiej taryfy. Chyba sobie kupię jakąś używaną gruntową pompę ciepła i podepnę ją pod bufor. Zapłacę 5-6 tyś, będę miał z tego i ogrzewanie i CWU przez cały rok. Myślę, że to rozwiązanie jest dobre, rozumiem je i wykonam sam, a jak zacznę wymyślać, to pogrążę się w mnogości rozwiązań i wcale się nie wybuduję .  Dwa identyczne zestawy grzejne : unika buforów i magazynowania ciepła - nikomu się do nie udało. Naprawdę wystarczy :

  Odciąć się zdecydowanie od gruntu - położyć samemu kable grzewcze z automatyką w każdym pomieszczeniu - a powietrze ogrzewać lub chłodzić ppc na dom 150m2 maksymalnie 900-1000W w wyjściem kanałowym i rozprowadzeniem kanałami PE na ściany - Sam też Pan to zrobi. CWU - przy małym ( brak wanny) termy 15l/2kW w łazienkach i 10l w kuchni - przy wannie- zasobnik z ppci - może być puszczone przez niego powietrze z reku - i wtyczka do kontaktu. Proste Tanie i przy awarii pompy ciepła - trochę więcej kWh wezmą kable, ale nic się nie dzieje.

  równoległe żyły miedziane pomiędzy nimi kompozyt silikinowo grafitowy o oporności sterowanej temperaturą moc 20W przy +10st.C 0 W przy 32 st.C  Rozumiem, że chce Pan udowodnić, że ciało stałe (tutaj piasek) odbiera lepiej ciepło niż powietrze. 6x, 2x, 10x... to nie ważne, tylko proszę jeszcze powiedzieć przed rozpoczęciem eksperymentu, co się Pana zdaniem stanie z tą energią wpompowywaną w piasek?

  Całość w identycznej dla obu udrażnianie kanalizacji tłuszczowej  zestawów izolacji wodoopornej o stałej lambdzie. . Oba zestawy zasilane z 230V przez podliczniki. 

  Gwarantowana jednakowa temperatura i opór cieplny zestawów . 

  Jeden z zestawów będzie pracował w powietrzu a drugi w skrzynce z piachem w tym samym pomieszczeniu - włączenie nastąpi po wyrównaniu się temperatur piachu z powietrzem . 

  PPC rozważałem głównie, żeby w lecie wykorzystać ją jako klimę, ale gdzieś przeczytałem ze klimy i tak nie zastąpi więc nie ma tematu.


  votre commentaire
 • Raz stoi nago na mrozie mając pod stopami styropian, a drugi raz stoi na bosaka w kożuchu i mierzy za każdym razem czas ile wytrzyma. Wyszło mu ze najdłużej stał nago na 30cm styropianu przy bezwietrznej pogodzie ( świadków z przyczyn formalnych nie ma, jak i równiez z w/w powodów nie przedstawia tego w internecie)  chce udowodnić że im wyższy wodospad tym więcej wody spadnie. Na zasadzie odkurzacza woda w cudowny sposób spadnie. Ja mam 3cm sturopianu... Dom z lat kiedy rozpoczynal kariere... Drewniane, nie szczelne okna i adł tutaj pomysł wykorzystania powietrznej pompy ciepła do ogrzewania domu. Pewnie coś źle zrozumiałem bo myślałem że chodzi o włączenie PC do wentylacji, i faktycznie to nie jest dobry pomysł (dla wentylacji). Dlatego proszę o nakierowanie mnie o co w tym chodzi bo nie kumam, a może bym zastosował jak mi się spodoba

  Podobny obraz

  5-10cm styropianu na scianach... Mostkow pewnie wbrod... ( w tym balkon )

  Jak odlicze CWU... To PC zuzywa ca 5000-5300kWh na CWU.

  Jak zaloze COP 2.7 (wysokotemperaturowa P/W) sprzedaje i coś tam montuje, ja natomiast niczego nie sprzedaję, prócz swoich patentów które wręcz rozdaję.

  Sprawia mi to przyjemność.

  Koniec końców ... biorąc kartkę i rysując wyszło mi i tak że wymiennik ciepła trzeba wstawić, a i to zależy od mocy pompy.

  Jak nie ogarniemy tego samym powietrzem z domu, zaczyna się kombinacja.

  To jest szkic, koncepcja, nie instrukcja obsługi.

  Laduje na ca 14000kWh przy 3 cm styropianu w gruncie.... To moze jakbym dal te dodatkowe 25cm 

  cellulozy na stropie w podloge w formie styropianu to bym wyladowal na 7000kWh 

  z 6x szybkością przepływu ... jak wodospad będzie miał 100m bo jak tylko 10 m to nie wypłynie z niego tyle.


  votre commentaire
 • Instalacja jest na skrzynkach nawiewnej i wywiewnej. Jeżeli do jakiegoś pokoju będzie mniej docierało, to przy równolegle działającym wywiewie, zacznie tam spadać ciśnienie. A jak zacznie spadać ciśnienie - pokona ono opory i wszystko się samo wyreguluje.No to mam dylemat, bo na pietrze kazdy pokoj ma swoja (małą) garderobę, w projekcie mam tak, że na pokój idzie powiedzmy 50m3, w garderobach wywiew ok 15m3, reszta wyleci przez łazienke i pralnie.To ja podrzucę szkic wentylacji który dostałem od pewnej firmy.

  Dom parterowy 275m3.wrzucam jeszcze umiejscowienie czerpni (niebieski) i wyrzutni (czerwony)

  Podobny obraz

  czerpnia idzie w kotłowni wiec nie ma sprawyZa dużo kanałów - powietrze zbytnio się rozpręży.

  Spiżarka i garderoba to czyste pomieszczenia i musi tam być nawiew! Przy wywiewie żarcie zgnije a ciuchy będą nieświeże. 

  Dlaczego jedna z głośniejszych central jak jest na ścianie sypialni

  ale wyrzutnia idzie przez pokoj i bedzie zabudowana 

  w rogu sufitu plyta KG czy to dobry pomysł? nie będzie hałasu lub jakis problemów z wilgocią?

  Reku bedzie Brink 300 ma srednice fi150 do podlaczania

  czy czerpnie i wyrzutnie tez dawac spiro 150?

  Interesuje mnie co projektant miał na myśli wstawiając anemostat wywiewny w korytarzu.

  Bo raczej tego anemostatu nie powinno tam być.Podwójne/potrójne kanały są na wywiewie bo pomieszczeń wywiewnych jest mniej. 

  Co do rozkładu wywiewów - radziłbym 3 w łazience (głównej) a 2 w kuchni ( chyba, że nie będzie okapu) 

  Jeszcze raz przypomnę - nie robi się anemostatów w korytarzach. Taki wywiewny anemostat w korytarzu "pozbawi" wentylację łazienki.

  Ja przesunął bym go do pomieszczenia gospodarczego, a anemostat z wiatrołapu dałbym w kuchni. 

  przez garderobę przepuszczał brudne powietrze? Lepiej znaleźć nowe miejsce na buty. 

  Na jakich kanałach o Pana najlepiej wyjdzie wentylacja? Czy może ma Pan jakieś doświadczenie z kanałami i preferuje Pan któreś?

  Najpierw wybiera się centralę potem dobiera do niej nawiewy "pod dom"

  Jeśli dałbym nawiew w garderobach to zmniejszać nawiew w pokojach, czy zwiekszyć wywiew w pom. mokrych?

  W przypadku drastycznych różnic w długościach ( nie da rady inaczej) można zrobić zawijasa - zakręt 90' odpowiada 3mb kanału.


  votre commentaire