• rury

  W jakiej odległości jest jedna od drugiej ? Jeśli przy sobie to przenieść szambo kawałek dalej i poziomy równać do niższej spinając studzienką, gdzie dolna bezpośrednio do kinety, a wyższa na uszczelce w rurze wznoszącej. Problem jedynie w umiejscowieniu i głębokości na jakiej szambo będzie w ziemi. to nic nie da. Jeśli poziom szamba będzie brany do dolnej rury to nie ma potrzeby dzielić zbiornika i nie ma problemu, jeśli do górnej to i tak szybko będzie problem z odbiorem ścieku na tej nitce. Tak w formie żartu - Chyba, że w takim dzielonym zrobić przepompownie Mieszkam na I piętrze w 10-piętrowym bloku, który ma około 60 lat. Od kilku lat sąsiedzi w całym pionie montują w kuchni zmywarki, jak również przenoszą pralki z łazienki. Ja mam pralkę w łazience, a zmywarki nie posiadam. 

  Od kilku miesięcy (a dokładnie odkąd piętro wyżej wprowadziła się nowa sąsiadka, montując w kuchni pralkę i zmywarkę) do mojego zlewu wybija piana, jak również słychać bulgotanie połączone naprawa wodociągu Warszawa z nieprzyjemnym zapachem. Wiem, że piana ta pochodzi tylko z II piętra, bo słyszę, kiedy sąsiadka korzysta ze swoich urządzeń i widzę, gdy wywiesza pranie; poza tym nic takiego nie miało miejsca, kiedy poprzedni sąsiedzi nade mną tych sprzętów w kuchni nie mieli, a osoby z wyższych pięter je posiadały. Rozmawiałam z sąsiadami z parteru; twierdzą, że u nich nic nie wypływa, słyszą tylko czasami bulgoty. 

  W dużych odstępach czasu wezwałam dwóch hydraulików; jednego prywatnie, drugiego z administracji. Obaj panowie twierdzili, że u mnie rury są czyste, a zatkane jest aż pod parterem w piwnicy, jakieś 7-8m niżej i przetkali żmijką. Niestety problem nie zniknął; piana wpłynęła do mojego zlewu już następnego dnia po przetkaniu, a bulgotanie słychać było jeszcze w tym samym dniu. Ode mnie woda spływa normalnie. Czyli nie chodzi tu o zatkanie, lecz o fakt, że stare rury nie są przystosowane do nowoczesnych sprzętów.

  Czy jest jakaś możliwość, by to powstrzymać? Słyszałam o jakichś zaworach, blokadach... Czy można coś takiego u mnie zamontować?Z części z dolną rurą zamontować pompę z rozdrabniaczem i wpiąć do komory obok  Ale wywóz nieczystości 2 razy częściej 


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :