• Właśnie, mi też jest szkoda tego ciepła wywalanego na zewnątrz przez wentylację, tym bardziej, że będę miał GWC wodny1. Myślałem o jego wykorzystaniu, przez PPC, ale w sumie to tego ciepła nie jest dużo, a chciałbym korzystać tylko z drugiej taryfy. Chyba sobie kupię jakąś używaną gruntową pompę ciepła i podepnę ją pod bufor. Zapłacę 5-6 tyś, będę miał z tego i ogrzewanie i CWU przez cały rok. Myślę, że to rozwiązanie jest dobre, rozumiem je i wykonam sam, a jak zacznę wymyślać, to pogrążę się w mnogości rozwiązań i wcale się nie wybuduję .  Dwa identyczne zestawy grzejne : unika buforów i magazynowania ciepła - nikomu się do nie udało. Naprawdę wystarczy :

  Odciąć się zdecydowanie od gruntu - położyć samemu kable grzewcze z automatyką w każdym pomieszczeniu - a powietrze ogrzewać lub chłodzić ppc na dom 150m2 maksymalnie 900-1000W w wyjściem kanałowym i rozprowadzeniem kanałami PE na ściany - Sam też Pan to zrobi. CWU - przy małym ( brak wanny) termy 15l/2kW w łazienkach i 10l w kuchni - przy wannie- zasobnik z ppci - może być puszczone przez niego powietrze z reku - i wtyczka do kontaktu. Proste Tanie i przy awarii pompy ciepła - trochę więcej kWh wezmą kable, ale nic się nie dzieje.

  równoległe żyły miedziane pomiędzy nimi kompozyt silikinowo grafitowy o oporności sterowanej temperaturą moc 20W przy +10st.C 0 W przy 32 st.C  Rozumiem, że chce Pan udowodnić, że ciało stałe (tutaj piasek) odbiera lepiej ciepło niż powietrze. 6x, 2x, 10x... to nie ważne, tylko proszę jeszcze powiedzieć przed rozpoczęciem eksperymentu, co się Pana zdaniem stanie z tą energią wpompowywaną w piasek?

  Całość w identycznej dla obu udrażnianie kanalizacji tłuszczowej  zestawów izolacji wodoopornej o stałej lambdzie. . Oba zestawy zasilane z 230V przez podliczniki. 

  Gwarantowana jednakowa temperatura i opór cieplny zestawów . 

  Jeden z zestawów będzie pracował w powietrzu a drugi w skrzynce z piachem w tym samym pomieszczeniu - włączenie nastąpi po wyrównaniu się temperatur piachu z powietrzem . 

  PPC rozważałem głównie, żeby w lecie wykorzystać ją jako klimę, ale gdzieś przeczytałem ze klimy i tak nie zastąpi więc nie ma tematu.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :