• Wg mnie problem jest gdzie indziej, ale to moja opinia pomimo tego, że nie widzę instalacji problem jest w odcinku pomiędzy sąsiadami z góry, a Pani zlewozmywakiem .Przy dużym napływie wody z góry powstaje korek powietrza który przemieszcza się początkowo w dół - pcha go woda by następnie ciśnienie wypychało go w zlewozmywaku powodując bulgotanie w syfonach , a tym samym wydostawanie się śmierdzących gazów z kanalizacji.

  Znalezione obrazy dla zapytania dom energooszczędny

  Trudno coś doradzić w takiej sytuacji, aby było dobrze zawory napowietrzające nic nie zmienią, dało by coś takiego jak zawór p.burzowy, zawór zwrotny ale nie spotkałem się aby ktokolwiek coś takiego montował na tak małych średnicach.

  Niestety wydaje mi się, że trzeba interweniować w spółdzielni, zmusić do wizji lokalnej kierownika adm, lub kogoś bardziej kompetentnego, niż technik ze spółdzielni który usuwa tylko drobne usterki tu niestety nie pomoże. Wymiana części rurociągu - tylko nic innego nie przychodzi mi do głowy. Zlew jest dwukomorowy i jeżeli zatykam korkami, muszę postawić na nich garnki, bo inaczej odskakują i nie powstrzymują piany. Zresztą wtedy i tak ochronię tylko jedną część, bo piana wpływa do drugiej przez kratkę w ściance zlewu. Wydaje się, że ta piana wypływa z dość dużą siłą. Czasami jest to tylko 1-2 łyżki, czasami obie komory są wypełnione do połowy. Najczęściej jednak piany jest tyle, że pokrywa oba dna zlewozmywaka. Czasem jest bardzo gęsta, czasem zmieszana z dużą ilością wody.

  Tymczasowo czy można zastosować coś takiego, żeby zatkać oba korki, przyłożyć je garnkami i jeszcze jakoś zakleić kratkę? Czy może to w jakiś sposób "rozsadzić" syfon, czy byłoby to bezpieczne? W ten sposób piana jeżeli nawet wpłynie do moich rur, pozostanie tam i nie zabrudzi zlewu...

  Jest jeszcze jedna sprawa jeśli zlewozmywak nie posiada odpływu przelewowego można zatykać odpływ szczelnie korkiem - dla wymuszenia zapewne usterka przeniesie się piętro wyżej . Wg zasad ciśnienie musi się gdzieś rozprężyć, więc inni niech poczują to co czuje Pani


  votre commentaire
 • W jakiej odległości jest jedna od drugiej ? Jeśli przy sobie to przenieść szambo kawałek dalej i poziomy równać do niższej spinając studzienką, gdzie dolna bezpośrednio do kinety, a wyższa na uszczelce w rurze wznoszącej. Problem jedynie w umiejscowieniu i głębokości na jakiej szambo będzie w ziemi. to nic nie da. Jeśli poziom szamba będzie brany do dolnej rury to nie ma potrzeby dzielić zbiornika i nie ma problemu, jeśli do górnej to i tak szybko będzie problem z odbiorem ścieku na tej nitce. Tak w formie żartu - Chyba, że w takim dzielonym zrobić przepompownie Mieszkam na I piętrze w 10-piętrowym bloku, który ma około 60 lat. Od kilku lat sąsiedzi w całym pionie montują w kuchni zmywarki, jak również przenoszą pralki z łazienki. Ja mam pralkę w łazience, a zmywarki nie posiadam. 

  Od kilku miesięcy (a dokładnie odkąd piętro wyżej wprowadziła się nowa sąsiadka, montując w kuchni pralkę i zmywarkę) do mojego zlewu wybija piana, jak również słychać bulgotanie połączone naprawa wodociągu Warszawa z nieprzyjemnym zapachem. Wiem, że piana ta pochodzi tylko z II piętra, bo słyszę, kiedy sąsiadka korzysta ze swoich urządzeń i widzę, gdy wywiesza pranie; poza tym nic takiego nie miało miejsca, kiedy poprzedni sąsiedzi nade mną tych sprzętów w kuchni nie mieli, a osoby z wyższych pięter je posiadały. Rozmawiałam z sąsiadami z parteru; twierdzą, że u nich nic nie wypływa, słyszą tylko czasami bulgoty. 

  W dużych odstępach czasu wezwałam dwóch hydraulików; jednego prywatnie, drugiego z administracji. Obaj panowie twierdzili, że u mnie rury są czyste, a zatkane jest aż pod parterem w piwnicy, jakieś 7-8m niżej i przetkali żmijką. Niestety problem nie zniknął; piana wpłynęła do mojego zlewu już następnego dnia po przetkaniu, a bulgotanie słychać było jeszcze w tym samym dniu. Ode mnie woda spływa normalnie. Czyli nie chodzi tu o zatkanie, lecz o fakt, że stare rury nie są przystosowane do nowoczesnych sprzętów.

  Czy jest jakaś możliwość, by to powstrzymać? Słyszałam o jakichś zaworach, blokadach... Czy można coś takiego u mnie zamontować?Z części z dolną rurą zamontować pompę z rozdrabniaczem i wpiąć do komory obok  Ale wywóz nieczystości 2 razy częściej 


  votre commentaire
 • Zauważyłem pewną prawidłowość: czym mniejsza znajomość obcego języka tym większa skłonność do stosowania zapożyczeń. Ostatnio powiedziałałem do kogoś „kejtering” ( catering ) na co rozmówca spojrzał na mnie ze zdziwieniem bo wymowa angielska jest nieznana, chociaż pisownia pozostaje angielska ( czemu nie „katering” w pisowni ), albo czemu nie „catering” ( w wymowie ) . Jest wiele różnych dziwactw w tym zakresie np.: Hi-Fi (wymowa polska „HajFi” , angielska „HajFaj”) lub nazwa klawisza na klawiturze komputerowej „delete” (polska wymowa „dilejt” (powszechnie !) , angielska „dilit” ). Brak polskiej nazwy na klawisz „Backspace” (jak powiedzieć wciśnij „Backspace” po polsku ? ( wciśnij klawisz ze strzałką w lewo powyżej „ENTER” )To wprowadza zamieszanie. Kiedyś jechałem za taką ciężarówką ze świeżo wymienionym prawym skrzydłem drzwi tylnych. Na lewym był napis ”Lady S”, Dalszy ciąg napisu zapewne pozostał na prawym skrzydle. Jako że napis by ł również z boku – przy wyprzedzeniu wyjaśniło sie, że chodziło o ”Lady Sklepowe”. Ale wobec ofensywy języka angielskiego już nie mam pojęcia czy chodziło o te takie pulty w sklepie czy też o te panie co za tym pultem stoją i dłubią w nosie.  Umówmy sie, że wszystkie światowe języki to „mischmasch” wyrosly na bazie historycznych i kulturowych zależności. „Czysta” mowa, pomijajac byc może pierwotne języki Aborigines czy Innuitów jako taka nie istnieje. Inna sprawa, że nadużywanie obcojęzychnych idiomów czy wręcz calych fraz w mowie ojczystej brzmi po prostu śmiesznie. Tu bylby rzeczywiście pewien umiar wskazany 


  votre commentaire
 • Najbardziej zgrzyta mi w uszach pani z GPS ( pani, bo przeszlo 80% uzytkownikow ma nastawione na glos kobiecy), ktora w jezyku polskim mowi: „przeliczam”. Prosto z angielskiej komendy GPS „recalculating”. Wiec co ona przelicza? Po polsku powinna chyba powiedziec „przekalkulowywuje”, ale to trudniejsze niz stol z powylamywanymi nogami. Kilometry i czas.

  I proponuje np. najszybszą, najbardziej oszczędną, najkrótszą trasę (zależnie od opcji)

  Kalkulować = obliczać, przeliczać, analizować, koncypować, ewaluować, szacować itp.

  Większość tych synonimów (poza „liczyć, przeliczać”) ma obce pochodzenie, bo jakoś te pojęcia nie zostały wylansowane przez Polaków


  votre commentaire
 • Nic tak nie podnosi notowań rządu jak dobry nastrój w piłkarskich Euro. I prezydent François Hollande – choć przezywany dawniej paczką budyniu, bo w ogóle nie uprawia żadnego sportu – nie zamierza siedzieć na ławce rezerwowych. Bardzo liczy na poprawienie swych, najgorszych w całej historii V Republiki, sondaży prezydenckich. Ale aż trudno o gorszy zbieg okoliczności. Stan pogotowia, l’état d’urgence, wprowadzono w następstwie krwawych zamachów z 13 listopada 2015 r. Widać dziś dużo wojska na ulicach i to nie tylko na dworcach czy przy gmachach publicznych; sprawa od dawna we Francji nieznana. Trwają gorączkowe przygotowania: jak zapewnić bezpieczeństwo nie tylko na stadionach – przecież zamachowiec samobójca z listopada wysadził się w powietrze u bram Stade de France, zawrócony przez ochronę – ale i w strefach kibica. mam wrazenie ze czytam Liberation, ktora jest "à cote" i nie potrafi przegryz roznych tabu na lewicy. Lewicy nie ma we Francji, bo trudno nazwac rzad Holland lewica, i jego pierwszgo ministra Valls, zachowuja sie tak samo jak Sarkozy, czyli neoliberalnie i maja gdzies spoleczenstwo. Co ciekawsze pod skrzydlami Holland minister finansow Macron, tworzy swoja partie, on twierdzi ze lewicowa a my mowimy ze to maly Sarkozy.. 

  spleczestwo francuskie jest zmeczone polityka neoliberalna, ma dosyc! i tu jest pies pogrzebany i dlatego Le Pen ma ponad 30%... i przyszle wybory moze jescze nie wygra, ale napewno nastepne. Dopoki UNIA i politycy nie zrozmieja, ze to wlasnie gospodraka neoliberlan prowadzi nas do katastrofy, do rozpadu ba do wojny.. oj, bedzie wesolo. Tylko, ze Francja wyjdzie z tego, ale juz nie Polska. Tylko CO w zamian jak piszesz polityki neo_liberalnej ..? Socjalizm i rozdawnictwo ... Czy panstwo narodowe z zamknietymi granicami powrotem do franka Marine Le Pen...? Mam nadzieje ze przyszly prezydent A.Juppe da rade... Czas najwyzszy by ktos otwarcie powiedzial Francuzom , ze na taki rozbuchany socjal ich panstwa po prostu juz nie stac ...Gospodarka stoi od 2008.. Gospodarka Francji stoi od roku 2008, jako że zwyczajni Francuzi maja za mało pieniędzy. Za dużo zabierają ich kapitaliści, a za mało dostaje reszta. Problemem Francji jest więc za mało owego „socjalu”, a nie jego nadmiar.


  votre commentaire